Spetterend Sinterklaasfeest in het Klooster

Evenementen 18 januari 2026 Redactie Noorderzon010

Het Klooster stond woensdagmiddag op zijn kop toen Sinterklaas en zijn Piet feestelijk arriveerden. Het paard van de Sint bleef veilig op het dak achter, maar in de hal werd het dier alsnog groots geëerd: daar prijkte een indrukwekkend standbeeld van het trouwe ros, zorgvuldig in elkaar geknutseld door de kinderen van Soraya.

De middag begon met een vrolijk voorprogramma in de vorm van de Sinterklaas Poppenkast van Wim Noordegraaf.

Dit keer geen loempia’s van de buurman, maar zakken vol pepernoten, én natuurlijk verdween de heks zoals het hoort in de zak. Na de voorstelling verhuisde het gezelschap naar de bijkeuken, waar zo’n 150 kinderen en hun ouders vol verwachting stonden te wachten. Soraya heette iedereen hartelijk welkom.

Veel kinderen zongen een liedje of deden een dansje voor de Goedheiligman, tot groot vermaak van ouders en publiek. Veel moeders wilden met hun kind op de foto met de Sint. Toen de Sint mee danste ging het even mis: bij het teruggaan naar zijn stoel ging Sinterklaas ernaast zitten en belandde op de vloer, waarbij zijn mijter een eindje verder rolde.

Hulp schoot snel toe, en de jongste bezoekers kwamen de Sint troostend omarmen. Gelukkig kon het feest al snel verdergaan. Iedereen keek uit naar de cadeautjes die Piet bij zich had, ondersteund door talloze vrijwilligers die hielpen bij het uitdelen.

Na afloop ontving Sinterklaas als dank een fles bisschopswijn. Het was een middag vol warmte, plezier en kleine avonturen, precies zoals een Sinterklaasfeest hoort te zijn.

Een uitgebreide reportage kan je vinden op Noord010inbeeld

Acrobatenpieten in het Rottekwartier 

Op woensdagmiddag, 3 december, kwam Sinterklaas langs bij het Rottekwartier. Een feest zoals ieder jaar, dacht ik, maar dit bleek toch net iets anders te zijn. Wil Van Vugt en Hamid Achatbi staan onder de bewoners bekend als de spil van alle evenementen die plaatsvinden in de binnentuinen, en daaromheen. Dit keer waren zij echter niet de enigen die het feest organiseerden.

Samen met de bewonersvereniging en twee bouwbedrijven werd de middag vol spel en lekkers gevierd. Het binnenterrein van de Hofdijk was omgetoverd tot een vrolijk Sinterklaas Paradijs. Overal hingen kleurrijke vlaggetjes en ballonnen met afbeeldingen van Sint en Piet. In de grote koepeltent stonden op lange tafels de gulle cadeaus uitgestald, zorgvuldig klaargezet door de Pieten. In de witte tenten vonden bezoekers een weggeefwinkel van Dura Vermeer en een getalenteerde schminkster.

De weggeefwinkel bood een enorme variatie aan splinternieuw speelgoed: van auto’s en brandweerwagens tot kleurrijke poppen, spellen en timmerdozen. Ondertussen veranderde de schminkster kinderen in vrolijke emoji’s en figuren uit Alice in Wonderland. Onder luid gejuich verscheen Sinterklaas, zonder zijn trouwe schimmel, maar met extra veel pieten. De Goedheiligman nam plaats op een stoel vlak naast de piste, waar de acrobatenpieten hun kunsten lieten zien.

Zo worstelde Dakgoot Piet met een ladder, terwijl Pakjespiet in opleiding nog moest oefenen: hij liet weliswaar alle cadeaus vallen, maar liet de kinderen lachen met zijn jongleeract vol rode ballen. Ook het ringwerpen bleek een schot in de roos. De grootste stunt was de indrukwekkende handstand optillen, waarbij een Piet rechtstandig op zijn handen omhoog werd geheven, een act die veel bewondering oogstte.

Daarna barstte het terrein los in een reusachtig dansfeest. De Pieten tilden kinderen op, draaiden rondjes en zorgden ervoor dat iedereen een stukje ‘opleiding’ kreeg. De kinderen konden auditie doen, om later ook misschien Piet te mogen worden. De sfeer bleef uitbundig en vrolijk. Alsof dat nog niet genoeg was, verscheen er een echte frituur, de Pietat-kraam waar patat en halal kroketten gretig aftrek vonden. Het hoogtepunt van de dag was de grote loterij, waaraan alle kinderen gratis mochten deelnemen. Niemand ging met lege handen naar huis.

En dat was precies de achterliggende gedachte van deze middag. Het Rottekwartier staat al ruim anderhalf jaar in de steigers. Er vindt grootschalige renovatie aan de huizenblokken plaats. De aannemers hebben gekeken hoe ze de bewoners een beetje plezier konden brengen tijdens dit ongemak. De koppeling met Sinterklaas was snel gemaakt. Want wat blijkt?

Zodra hij na 5 december klaar is met zijn werkzaamheden als Goedheiligman, trekt Sint zijn werkkloffie aan en is hij ook bouwvakker. Dat komt mooi uit. Een welverdiende pluim ging naar de vele vrijwilligers, die vanaf acht uur ’s ochtends in touw waren om dit feest tot een succes te maken.

Ook ging er dank uit naar de sponsors, waaronder Heembouw, Havensteder en de wijkraad, die het mogelijk maakten om van deze dag een onvergetelijk spektakel te maken


Misschien ook interessant