Op kerstavond startte in het Oude Noorden de jaarlijkse lampionnenoptocht vanaf de Hildegardiskerk. Daar vertelde Rob de Vries het kerstverhaal bij de kerststal (zonder het kind Jezus) en zongen de kinderen samen met hun ouders kerstliederen onder begeleiding van een jeugdige fluitist en gitarist.
Vervolgens volgden de kinderen met hun lampionnen de ster van Bethlehem, gedragen door Wil van de Bergsingelkerk, op zoek naar het kind Jezus. Met een tussenstop bij de kerk De Samaritaan, waar ze de drie koningen en koning Herodes tegenkwamen, lopen ze door naar de Bergsingelkerk en daar vonden ze een levende kerststal.
In de volle kerk werden onder begeleiding van een blaasensemble uitbundig kerstliederen gezongen. Zo’n zoektocht in het donker is voor de kinderen best spannend.