Wim Wiegmann gaat rond met zijn ‘videokast’. De videokast laat vijftien mensen zien die hij de afgelopen veertig jaar gevolgd en gefilmd heeft. Deze... Videokast van Wim Wiegmann

Wim Wiegmann gaat rond met zijn ‘videokast’. De videokast laat vijftien mensen zien die hij de afgelopen veertig jaar gevolgd en gefilmd heeft. Deze mensen zijn allemaal sociaal actief met bijvoorbeeld vrijwilligerswerk. Het kastje staat steeds twee weken op een andere locatie.

De afgelopen maand heeft de tentoonstelling in Casa Connect en in Het Klooster gestaan. Casa Connect is in de school Zadkine, waar leerlingen tal van mbo-opleidingen kunnen volgen. Fouad, projectleider van Casa Connect, heeft Wim persoonlijk gevraagd of de videokast in de school kan staan. Hij vertelde dat de tentoonstelling perfect gebruikt kan worden als lesmateriaal.

Op de dag van de onthulling in Casa Connect wordt de kast al in een les gebruikt. Tweedejaars studenten maatschappelijke zorg bekijken video’s over vrijwilligers die Wim van 1984 tot en met 2024 gemaakt heeft. ‘Doordat het kastje in lessen gebruikt is, heeft het kastje veel meer bekijks gekregen dan de twee weken hiervoor’, vertelt Wim Wiegmann.

Hij is enthousiast dat zijn werk gebruikt kon worden in de lessen van Zadkine. De twee weken hierop staat de tentoonstelling in Het Klooster. Onder het genot van pastinaaksoep kijken de mensen aandachtig naar de uitleg van Wiegmann over hoe het kastje tot stand gekomen is. Hij vertelt dat het idee is ontstaan toen mensen hem vroegen wat hij met zijn pensioen zou doen. Wim moest hier even over nadenken, maar besloot toen zijn werk van de afgelopen veertig jaar samen te voegen tot deze videokast.

Sociaal actieve Rotterdammers

Echter, Wiegmann is nog niet klaar met zijn werk. Hij ontmoet bij elke locatie waar de kast staat weer nieuwe sociale actieve Rotterdammers, deze mensen interviewen en filmt hij weer. Na de uitleg gaat Wim zelf ook genieten van de soep waar de Bijkeuken voor gezorgd heeft.

Het diner wordt feestelijk afgerond met een puntje perentaart. Wim wil de tentoonstelling in juli feestelijk afronden. De laatste locatie voor de videokast is het verhalenhuis Belvédère in Katendrecht. ‘Daar begon het filmen in Rotterdam voor mij, als het daar dan weer eindigt is dat prachtig’, vertelt Wim.

Op de laatste dag van de tentoonstelling, wordt Wim 67 jaar, de officiële pensioenleeftijd. Zo wordt die dag niet alleen het einde van deze mooie tentoonstelling, maar ook de verjaardag van Wim gevierd.